В аптеках частіше купують засоби від застуди, а на профілактичні препарати – справжній бум Профілактичні препарати від грипу є зараз найпопулярнішим товаром у тернопільських аптеках. Причому городяни надають перевагу гомеопатичним засобам.
“Афлубін”, “Інфлюцид”, “Грип-Хеель” – ці гомеопатичні препарати є найпопулярнішими при грипі та застуді. Вітамінні комплекси беруть, аби “підкріпити” результат.
Ін'єкція – тільки в медзакладі
– Є у нас і вакцина проти грипу, – розповіла завідуюча аптекою “Гедеон Ріхтер” ТОВ “Ремеді Р” Алла Пушкар. – Це “Інфлувак” нідерландської фірми. Але його можна застосовувати лише після консультації з лікарем.
Займатися самолікуванням не варто. Звертатися до лікарів при будь-яких перших симптомах застуди – необхідність, переконана Алла Пушкар. Нежить, кашель, підвищена температура – привід проконсультуватися з лікарем. І вже тоді купувати ліки, які той призначить. Адже реакція на медпрепарати індивідуальна – те, що одному може допомогти, іншому нашкодить.
Погоджується з цим і завідувач державно-комунальної аптеки №78 Василь Гончар.
Альтернатива щепленню – “Арбідол”+вітамін С
– Застосовувати вакцину проти грипу можна лише після огляду лікаря і лише в медзакладі, – говорить Василь Гончар. – Частина наших працівників вже зробили собі щеплення. А решта приймають інший профілактичний комплекс від грипу і застуди.
Щоб уникнути цих хвороб або “пом'якшити” їх протікання, можна пропити профілактичний курс. Для цього варто придбати гомеопатичний препарат “Арбідол” і приймати по дві пігулки у день протягом двох тижнів. Всього потрібно близько трьох упаковок. Одночасно треба приймати вітамін “С” – одна таблетка тричі на день також протягом двох тижнів. Вийде сім упаковок.
– Саме такі препарати приймають з метою профілактики деякі наші працівники, я, до речі, також, – каже Василь Гончар. – Така профілактика обійдеться у 86 грн 33 копійки. У день на цей комплекс йде близько 6 грн. Можливо, це й дорого. Але, повірте, лікування грипу обійдеться значно дорожче. До речі, дітям від чотирьох років також можна приймати цей курс. Дитячі препарати трохи дешевші. Все лікування обійдеться у 50 грн 95 коп.
Найдешевша профілактика
Є й значно дешевший метод профілактики грипу та застуд, продовжує Василь Гончар. Потрібно придбати ампулу “Інтерферону”, розвести її водою кімнатної температури (бажано – дистильованою чи перевареною – прим. Ред.). Приймати щодня кожні дві три години по дві-три краплі в кожну ніздрю. Одночасно, аби захистити слизову носу, потрібно тричі на день її змащувати оксоліновою маззю, яка має противірусну дію. До цього комплексу варто додати вітамін “С”. Щонайменший курс – тижневий – обійдеться всього у 7 грн 48 коп.
Під час використання і краплі, і мазь Василь Гончар радить зберігати у холодильнику.
Отже, варіантів профілактики грипу та застуди є кілька. Можна зробити щеплення – в аптеках різних фірм його вартість коливається від 70 до 80 грн. Інший варіант – “таблеткова” чи “крапельно-мазева” профілактика. Однак не радять в аптеках міста забувати і про природні «ліки» – часник з цибулею, мед, калину й малину.